Херсонцям пояснили підвищення ціни на блакитне паливо

ЕкономікаХерсон
Перегляди: 277

За перший квартал 2020 року АТ «Херсонгаз» зазнав збитків на суму 26 млн грн. через тариф, який лише на 72 відсотки покриває транспортировку газу за поточний період, пише Акціонерне товариство.

Тариф на розподіл газу, встановлений для «Херсонгаз» на період з січня по червень 2020 року, лише на чверть покриває поточні витрати компанії. В результаті тільки за перші три місяці поточного року компанія зазнала збитків на суму 26 млн грн. Ситуацію дуже ускладнюють неплатежі споживачів, компанія станом на 1 квітня вже недоотримала за надані послуги близько 31 млн грн.

Борги компанії перед оператором ГТС ростуть через те, що державний регулятор свідомо встановив на перше півріччя поточного року збитковий рівень тарифу для операторів ГРМ з метою зниження фінансового навантаження на споживачів газу в опалювальний період.
Все це веде до платіжної кризи в системі постачання газу споживачам, банкрутства підприємств газотранспортної галузі, розбалансування всієї газової системи країни і загрожує її безпечної роботи.
Адже за рахунок тарифу здійснюється перш за все утримання газорозподільних мереж, їх ремонт та обслуговування, цілодобово по всій області функціонує аварійно-диспетчерська служба, в умовах карантину не припиняють роботу інші служби підприємства.
Якщо з 1 липня відбудеться вирівнювання тарифу, як було заплановано регулятором, то в річному обсязі збитки знизяться на 24 млн грн.
Дія економічно обґрунтованого тарифу, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року дозволить максимально вирівняти ситуацію.

Tags: , ,

Тобі також сподобається:

Рибалки Херсонщини 17 разів порушили правила
На Херсонщині відремонтовано 19 доріг

Останні новини

Меню