У Херсоні пройшов концерт на сходах зруйнованої філармонії (відео)

  1. Головна
  2. Економіка
  3. У Херсоні пройшов концерт на сходах зруйнованої філармонії (відео)

Звук чарівної струни ледве торкнувся старого, забутого театру в Херсоні, як понурі, спустошені часом стіни ожили. Згадали вони все, що втрачене, все що загублене, все те світле мистецьке минуле, й цю чудову мелодію, якій років триста принаймні. Її дарувала театру майстерна класична гітара.

 

 

Марія Морозова, музикант і педагог Школи мистецтв №1 м.Херсона, обрала цю прелюдію з віолончельної сюїти, оскільки вона є найбільш яскравою ілюстрацією будівлі. Тривалий час, з 1944 р. тут розташовувалась Херсонська обласна філармонія.

У наступному році їй виповниться 77 років. Нібито й щаслива цифра. Дві сімки. Черговий привід для урочистого святкування, і є що згадати. Колись тут був Малий художній (в народі єврейський) театр. Він працював майже без перерви і в лихоліття 20-30-х рр., і в період окупації. Пізніше наприкінці 70-х рр. тут сталося піднесення камерного оркестру «Гілея», що був гордістю області. Багато чого славетного було в історії. Проте підстав для радощів сьогодні не багато. Останні 20 років з лишком ходять херсонці до своєї старої філармонії переважно щоб подивитися на порослі бур’янами обгорілі руїни, які залишились тут після пожежі 1999 року. Фронтон вцілив. За ним ховається засмічена пустош.

Декілька років тому приїжджав у Херсон влітку міністр культури Ніщук. Задавав слушні питання, цікавився, кому зараз де-юре належить будівля філармонії? Чиновники знизували плечима голосно обіцяли з’ясувати, розібратися, об’єднати зусилля знайти гроші, розглянути інші варіанти. Потім нібито щось і вирішили. Пішли чутки, що філармонію перенесуть у іншу будівлю. Адже Херсон залишається чи не єдиним обласним центром  України, де філармонія позбавлена власної зали, тулиться по чужих концертних майданчиках. А для згаданої історичної будівлі в центрі Херсону й досі не спостерігається жодних перспектив реконструкції, навіть примарних.

Нещодавно в рамках культурно-мистецької акції «Європа починається в серці кожного з нас», яку організувало управління культури Херсонської міської Ради до Днів Європи в Херсоні старий театр отримав від Марії Морозової чудовий імпульс, мистецький поштовх надії. Небагато світла може розсіяти велику темряву.

Юрій Волинський

P.S. Символічно, що повзуча руїна у цьому місці продовжується. Нещодавно на протилежному боці кварталу вандалами – будівниками знищено частину історичного фасаду початку ХХ століття. Хто буде наступним, може фасад будівлі перуанського консула в Херсоні?

Tags: ,

Тобі також сподобається:

У Голій Пристані затримали ініціатора бійки
Каховчанин виростив на власному городі 100 кущів снодійного маку (фото)

Останні новини

Меню