Ігор Колихаєв сприяє створенню Південного регіонального центру радіаційної терапії

Напередодні відкриття на базі КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Південного регіонального центру радіаційної терапії заклад відвідв народний депутат України Ігор Колихаєв.

Згідно обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, передбачається створення та оснащення Південного регіонального центру радіаційної терапії на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Заклад має єдиний серед областей Півдня України збудований у 2008-2013 роках комплекс, але до цього часу не мав мінімально необхідної комплектації обладнання для лікування хворих на рак на міжнародному рівні.

Завдяки участі державного, обласного бюджетів, бюджетів територіальних громад області наприкінці 2018 року зроблено перший крок для створення та оснащення Південного регіонального центру радіаційної терапії – придбано лінійний прискорювач. Апарат вже змонтовано, він вводиться в експлуатацію. Найближчим часом ми зможемо працювати на ньому та лікувати пацієнтів. На цьому обладнанні буде проводитись дистанційна терапія для пацієнтів з онкологічними захворюваннями різних локалізацій. Важливо, що ми нарешті зможемо безпечно лікувати дітей. Апарат дозволяє підводити високу долю опромінення з дуже високою точністю і це дозволить зменшити побічну дію опромінення на сусідні органи. Лікування буде краще переноситься, та, звичайно, ефект буде кращим. Обладнання зможе надавати лікування приблизно 40 пацієнтам на добу. У 2019 році придбано комп’ютерний томограф, який працюватиме у парі з прискорювачом та дозволить проводити високоточне планування зон опромінювання, – розповіла директорка КНП Ірина Сокур.

Наразі завершується введення в експлуатацію придбаного нового обладнання та навчання фахівців.

Звернення щодо участі держави у фінансуванні створення Південного регіонального центру радіаційної терапії на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру голова обласної ради передав народному депутату України Ігорю Колихаєву, який пообіцяв відстоювати інтереси області.

Сайт Херсонської обласної ради

Tags: , , , , , , , , ,

Тобі також сподобається:

Городской голова Херсона собрался уволить 47 библиотекарей
«Праця на потрапляння у список «Форбс», – народний депутат про зарплати топ-чиновників

Останні новини

Меню