Нова Каховка стала центром економічного тяжіння

  1. Головна
  2. Економіка
  3. Нова Каховка стала центром економічного тяжіння
ЕкономікаОбластьПодії
Перегляди: 270

Місто Нова Каховка стала центром економічного тяжіння через своє географічне розташування та правильну економічну політику, яку впроваджує місцеве керевництво. Про перспективи Нової Каховеки розповідає сайт Online НК.

В “Проекті Постанови про утворення та ліквідацію районів”, що розміщена на офіційному порталі Верховної Ради України є пункт, яким на Херсонщині передбачено створення Каховського району з центром у місті Нова Каховка. 

Свій погляд на це питання редакції виклав депутат Новокаховської міської ради V та VI скликань Віктор Васильєв.

“Те, що в політичному житті України можливо все, що завгодно, давно вже не викликає ніякого сумніву. Але кожного разу, коли бачиш абракадабру від влади, та й ще таку, від якої залежить повсякденне життя людей, хочеться висловити свої думки.

На офіційному порталі Верховної Ради України 15 червня розміщено “Проект Постанови про утворення та ліквідацію районів”. Зрозуміло, що це один з законопроектів, яким, за задумом авторів, повинна закінчуватись децентралізація і реформа адміністративно-територіального устрою держави.

Про суть реформи і її окремих компонентів розмірковувати не буду – це не моя царина. А ось про один зашквар (як зараз модно говорити), який міститься в цьому проекті, я змовчати не можу.

Зазвичай назви нових районів у проекті Постанови відповідні назвам тих міст, в яких розташовується центр району.

Наприклад:

  • Вінницький район (з адміністративним центром у місті Вінниця);
  • Кам’янський район (з адміністративним центром у місті Кам’янське);
  • Павлоградський район (з адміністративним центром у місті Павлоград).

Але на Херсонщині знову щось не так. Дивіться самі (витяг з проекту постанови Верховної Ради):

«21) в Херсонській області:

Генічеський район (з адміністративним центром у місті Генічеськ) у складі територій Генічеської міської, Іванівської селищної, Нижньосірогозької селищної, Новотроїцької селищної територіальних громад (4), затверджених Кабінетом Міністрів України;

Каховський район (з адміністративним центром у місті Нова Каховка) у складі територій Асканія-Нової селищної, Бериславської міської, Борозенської сільської, Великолепетиської селищної, Великоолександрівської селищної, Верхньорогачицької селищної, Високопільської селищної, Горностаївської селищної, Зеленопідської селищної, Калинівської селищної, Каховської міської, Костянтинівської сільської, Кочубеївської сільської, Любимівської селищної, Милівської сільської, Нововоронцовської селищної, Новокаховської міської, Новоолександрівської сільської, Новорайської селищної, Присиваської сільської, Рубанівської сільської, Тавричанської сільської, Таврійської міської, Тягинської сільської, Хрестівської сільської, Чаплинської селищної територіальних громад (26), затверджених Кабінетом Міністрів України;

Херсонський район (з адміністративним центром у місті Херсон) у складі територій Бехтерської сільської, Білозерської селищної, Великокопанівської сільської, Виноградівської сільської, Голопристанської міської, Дар’ївської сільської, Долматівської сільської, Каланчацької селищної, Лазурненської селищної, Мирненської селищної, Музиківської сільської, Новомиколаївської сільської, Олешківської міської, Скадовської міської, Станіславської сільської, Херсонської міської, Чорнобаївської сільської, Чулаківської сільської, Ювілейної селищної територіальних громад (19), затверджених Кабінетом Міністрів України;

Чому так сталось? Чому з’явилась назва “Каховський район (з адміністративним центром у місті Нова Каховка)”?

Розпочнемо з азів. Є на Херсонщині місто Каховка, яке веде свою історію з 1791 року. У 1952 році в 20 км від Каховки нижче греблі Каховської ГЕС з’явилося молоде місто гідробудівників Нова Каховка. Назву місту дали першобудівники. Модно тоді було давати такі назви, бо люди будували нове життя на старих місцях.

Автори назви і навіть можновладці у Раді Міністрів УРСР, які затвердили пропозицію молоді, навіть не підозрювали, яку міну повільної дії вони заклали під стосунки двох сусідніх міських громад…

Так вже склалося, що нове місто з роками стало більшим за розміром, населенням, промисловою потужністю, розвитком освіти і таке інше, ніж старе. Змагання між містами породжувало певне протистояння, як на побутовому, так і на більш високому рівні.

За роки незалежності України, особливо в останні роки, це змагання зусиллями окремих політиків місцевого походження набуло певної гостроти.

Наведу приклади: коли у 2015-2019 роках йшла мова про утворення госпітальних округів на Херсонщині, то поруч з Херсонським, Генічеським і Бериславським округами з’явився такий собі Таврійський з центром або в Новій Каховці, або в Каховці.

І це змагання особливо просував діючий на той час народний депутат від Каховського територіального виборчого округу Сергій Хлань за підтримки губернатора Андрія Гордєєва і тодішнього (і теперішнього також) першого заступника губернатора Дмитра Бутрія. Для Хланя це був один з можливих козирних тузів у грі на виборах до Верховної Ради у 2019 році, які він таки і програв.

Ще тоді на Херсонщині вже гуляв такий собі жарт: “Таврійський медичний округ з центром у місті… Таврійськ, в якому і лікарні не було…”. На початку 2020 року замість чотирьох медокругів зробили один – Херсонський. І змагання за центр госпітального округу між сусідніми містами відпало само по собі.

Але ідея «каховської першості» де у кого в мізках залишилась.

І ось знову, тепер вже у назві нового району з’явився “Каховський з центром у Новій Каховці”. Точно, що без подання з боку керівників облдержадміністрації тут не обійшлося. Прошу читачів врахувати, що питаннями децентралізації опікується все той же перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій…

Чи не закладуть народні депутати чергову міну під взаємини двох міст та їх громад? Адже прийнявши рішення у запропонованому вигляді, нардепи залишать можливість згодом поставити запитання “А чому центр Каховського району не в Каховці?”.  А бажаючі пограти такими “картами” на майбутніх виборах завжди знайдуться!

До речі, не тільки багатьом пересічним мешканцям Херсона, але і деяким представникам обласних владних структур що Нова Каховка, що Каховка – все однаково. Навіть на деяких провладних сайтах Нова Каховка розташовується у Каховському районі…

Що ж тоді казати про чиновників у Києві. Для них обидві Каховки – це десь там, у далекій глибинці, і різниці між ними ніхто і не бачить.

Тільки цим і можливо пояснити цю абракадабру про Каховський район з центром у Новій Каховці.

Для перемоги здорового глузду, а не чиїхось там містечкових амбіцій, треба все ж внести зміни до проекту Постанови Верховної ради України “Про утворення та ліквідацію районів” і привести до загального порядку назву майбутнього нашого району по назві міста, в якому буде розташовуватися його центр.

Сподіваємось, що при розгляді цього питання в сесійній залі народний депутат від Новокаховського виборчого округу Ігорь Колихаєв запропонує відповідні зміни, а депутати його підтримають”.

Tags: ,

Тобі також сподобається:

МФК «Продексім» – зірковий чемпіон України
Кабинет министров финансово обделил Херсонщину

Останні новини

Меню