Олександр Пpoкудін: «Нa Xepcoнщині нам вдалося стримати сплеск епідемії та знизити рівень злочинності»

  1. Головна
  2. Область
  3. Олександр Пpoкудін: «Нa Xepcoнщині нам вдалося стримати сплеск епідемії та знизити рівень злочинності»
ОбластьПодіїХерсон
Перегляди: 267

Про роботу поліції Херсонщини в умовах коронавірусу кореспондент ІА «Херсонці» поспілкувалася з начальником Головного управління Національної поліції в Херсонській області Олександром Прокудіним:

— Олександр Сергійович, минуло 8 місяців з того часу, як вас призначили на посаду начальника поліції Херсонщини. Через півроку після того, як ви стали до роботи, раптово почалася глобальна пандемія COVID-19. В Україні, як і в усьому світі, були введені безпрецедентні карантинні заходи. Поліція поряд з медиками виявилася на передньому краї боротьби із дуже небезпечним вірусом.
В цій ситуації відомство опинилося чи не вперше. Як ви, як керівник, поставилися до цього виклику?

— На час введення у країні карантинних обмежень та надзвичайної ситуації поліція перейшла на посилений варіант несення служби. Окрім боротьби зі злочинністю, нашим завданням було забезпечити виконання карантинних заходів, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу. Працівники поліції у межах своєї компетенції реагували на порушення карантинних обмежень. Злісні порушники несли адміністративну та кримінальну відповідальність.
Світовий досвід боротьби із цією недугою підтвердив, що найкращий спосіб зупинити поширення вірусу – залишатися вдома і виконувати рекомендації лікарів. Тому в першу чергу ми проводили серед громадян профілактичну та роз’яснювальну роботу щодо важливості дотримання тимчасових обмежень. Це і пасажирські перевезення, і проведення масових заходів та правила роботи певних категорій закладів. Особлива увага приділялася роз’яснювальній роботі серед громадян, які входять до групи ризику. Зокрема, це стосувалося осіб, які повернулися із-за кордону чи контактували із хворими на коронавірус.
Ми проводили широку інформаційну кампанію, постійно зверталися до громадян із проханням з розумінням поставитися до превентивних заходів, що були введені насамперед задля їх безпеки. Ми намагалися пояснити кожному, чому важливо дотримуватися тимчасових обмежень. І наголошували, що завдання поліції – не покарати правопорушника, а попередити правопорушення.
Для стримування епідемії нам, поліцейським, було дуже важливо мати оперативний обмін інформацією між прикордонниками, лікарями та органами місцевої влади. Особливо у питанні встановлення кола осіб, які контактували із хворими на коронавірус. Тому одним із основних завдань під час карантину стало напрацювання алгоритму спільних дій, які б допомогли нам стримати спалах інфекції. І нам це вдалося. Ми об’єднали зусилля із санітарними лікарями та органами місцевої влади для протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції. Усі структури у режимі постійного контакту і взаємодопомоги працювали задля однієї мети — не допустити поширення COVID-19 на території Херсонської області.

— Як змінилися умови роботи поліції під час карантину?
Поліцейські повинні контролювати дотримання умов карантину, але, в той же час, вони продовжують забезпечувати публічний порядок, розкривати злочини. Небезпека заразитися для них надто висока. Наскільки збільшилося навантаження на співробітників? Чи є серед них ті, хто заразився коронавірусом?

— Поліцейські, як і лікарі, прикордонники, нацгвардійці та рятувальники, зараз знаходяться на передовій лінії захисту України від епідемії коронавірусу. Тому надважливим питанням є захист працівників поліції від інфікування. Адже від їхнього здоров’я та працездатності залежить ефективність забезпечення в області правопорядку та контроля за дотриманням карантинних вимог.
Звісно, карантин позначився на умовах роботи поліції. Ми працювали у посиленому варіанті несення служби, із використанням засобів індивідуального захисту. Всі поліцейські були забезпечені медичними масками і рукавичками, а також антисептичними та дезінфекційними засобами. Кожен поліцейський одержав детальні інструкції і був готовий дотримуватися вимог карантину.
Звісно, навантаження на працівників поліції значно збільшилося. Адже, окрім розкриття злочинів та забезпечення публічного порядку, на час карантину ми посилили превентивну роботу, контролювали дотриманням вимог чинного законодавства та попереджали можливі спалахи інфекційного захворювання.

— Вулична злочинність: за час пандемії (і до її початку, з 2020 року) на Херсонщині збільшилася кількість розкриттів зареєстрованих злочинів. При цьому, в порівнянні з відповідним періодом 2019 року, майже на 40% зменшилася кількість грабежів, на 30% — зменшилася кількість крадіжок. Чому сталося таке різке зниження випадків правопорушень?

— Нам вдалося знизити рівень вуличної злочинності завдяки превентивним заходам, комплексу організаційних та практичних дій щодо забезпечення публічної безпеки та правопорядку на території області.
Також це стало можливим завдяки тому, що ми збільшили кількості піших нарядів, проводили посилене патрулюванню вулиць спільно із нацгвардію. Це дало нам змогу більш оперативного реагувати на повідомлення про кримінальні правопорушення. Велику роль у попередженні вуличних злочинів та їх розкритті по «гарячих слідах» нині відіграє програма «Безпечне місто». Завдяки їй в Херсоні встановлені та працюють 63 камери відеоспостереження. З них: 36 – на вулицях міста здійснюють контроль транспортних засобів із розпізнаванням номерних знаків, моделі та кольору авто; 27 — оглядові камери, які працюють на транспортних розв’язках та в місцях скупчення людей, в тому числі у громадських місцях.
Ці камери дозволяють розшукувати зниклих, зокрема дітей, а також визначати викрадені автомобілі, які проїхали повз камери спостереження. Програмне забезпечення дозволяє розпізнавати обличчя осіб, які перебувають у розшуку, а також реагувати на номери авто, які раніше не перебували у даному населеному пункті.
Це величезний прогрес, враховуючи той факт, що раніше в Херсоні камери спостереження не працювали, що значно перешкоджало розслідуванню злочинів. Завдяки камерам відеоспостереження ми розкрили ряд тяжких резонансних злочинів, серед яких вбивства, розбійні напади та угони транспортних засобів.

— За 5 місяців 2020 року в Херсонській області покращилася протидія організованій злочинності, було розкрито низку резонансних злочинів, викрито 4 організованих злочинних групи. Розкажіть, завдяки чому були досягнуті такі результати?

— Такі показники – це результат злагодженої та копіткої роботи, до якої доклали зусиль працівники Управління карного розшуку, Управління стратегічних розслідувань, слідчого управління, управління протидії наркозлочинності за силової підтримки спецпідрозділів поліції.
Одразу скажу, що це титанічна робота всіх задіяних у цьому працівників. Викривати та притягати до відповідальності учасників ОЗГ — це надзвичайно складний та довгий процес. Щоб реалізувати всі належні заходи, оперативні дії проводяться тривалий час, можуть тривати від кількох місяців до року. Адже сучасні ОЗГ адаптують свою діяльність, враховуючи зміни в середовищі. Тому багато видів злочинів стають дедалі складнішими для їх документування.
Зловмисники використовують методи конспірації, намагаються не залишати слідів. Та незважаючи на всі складнощі, оперативники ретельно збирають докази, документують діяльність кожного учасника злочинної групи. Поліція теж має ы постійно вдосконалює цілий комплекс оперативно-розшукових та технічних засобів для викриття таких груп.
Зазначу, що кожен злочин не схожий на інший, тому немає єдиної схеми викриття ОЗГ. Щоразу ми аналізуємо зібрані докази, моніторимо та обробляємо величезну кількість інформації різного характеру, і одночасно відпрацьовуємо декілька прямо протилежних версій. За словами «встановили та затримали» стоїть масштабна робота поліції і ретельні методи документування організованих злочинних груп, які з об’єктивних причин я не можу озвучувати. Це оперативна інформація.

— Як шахраї використовують самоізоляцію людей? Чи активізувалися аферисти на Херсонщині, користуючись тим, що люди останнім часом постійно перебували вдома?

— Під час карантину ми виявляли осіб, які намагалися збагатитися на темі коронавірусу, розповсюджували фейкову інформацію та сіяли паніку серед населення. Зокрема, підрозділ кіберполіції в мережі Інтернет виявляв фейкові інформації про коронавірус.
Також ми виявляли повідомлення про шахрайські дії при продажу засобів індивідуального захисту, а саме масок та антисептиків. Відповідні оголошення розміщувалися у соціальних мережах, месенджерах і на профільних інтернет-майданчиках. Люди перераховували гроші, однак, обіцяний товар не отримували. Ми викривали такі злочини і одразу розміщували цю інформацію у ЗМІ, щоб попередити та уберегти громадян.

— Що ви порадите жителям нашої області, як треба вести себе при поступовому пом’якшенні карантину?

Здоров’я всіх громадян залежить від дисциплінованості і правосвідомості кожного! Послаблення карантину не означає його скасування. Тому наразі необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, користуватися масками в магазинах та громадському транспорті. Кожен повинен пам’ятати, що таким чином він захищає і себе, і своїх рідних, і своє оточення.

— Дякую за цікаву та змістовну бесіду
Спілкувалася Тетяна Сафонова

Tags: ,

Тобі також сподобається:

На Херсонщині будують лікарську амбулаторію у селищі Чонгар (відео)
Мешканці Херсона оригінально подякували за допомогу благодійникам (фото)

Останні новини

Меню