Три в одному. Позашкільні заклади освіти в Каховці збираються об’єднати

  1. Головна
  2. Економіка
  3. Три в одному. Позашкільні заклади освіти в Каховці збираються об’єднати
ЕкономікаОбластьПодії
Перегляди: 296

Подібну оптимізацію у сусідній Новій Каховці провели ще півтора роки тому, повідомляє сайт «Новий День».

Реорганізувати Станції юних техніків і юних натуралістів та Центр дитячої творчості вже найближчим часом планують у Каховці. Замість них пропонується створити комунальний заклад «Центр позашкільної освіти», який стане їхнім правонаступником.

Оприлюднений проєкт рішення міськради викликав занепокоєння у жителів Каховки. Тим більше, що за новою традицією керівництво міста не завдає собі жодного клопоту пояснювати про ті чи інші нововведення не лише каховчанам, а навіть місцевим депутатам.

– Метою реорганізації позашкільних закладів є оптимізація і впорядкування їхньої роботи, приведення їх діяльності до норм чинного законодавства, покращення фінансування та розвиток. Зараз у Каховці діє чотири таких заклади: СЮН, СЮТ, ЦДТ і Дитячо-юнацька спортивна школа. Кожен із них діє в статусі окремих юридичних осіб, має свої приміщення та невеличку інфраструктуру. Проте, як показали перевірки, не всі з цих закладів функціонують на повну потужність, а наповнюваність гуртків не завжди відповідає вимогам. Замість того, щоб вести активну роботу по залученню дітей до позашкільної діяльності, мережа деяких гуртків утримується штучно, – пояснила начальниця управління освіти міськради Олександра Аркуша.

За її словами, проєкт реорганізації закладів зараз перебуває на стадії доопрацювання. Але вона впевнена, що ця оптимізація не призведе до скорочення самих гуртків.

– Навпаки, ми хочемо, щоб гурткова робота різних напрямків охоплювала дітей всього міста. Бо іноді вони не відвідують гуртки в СЮН чи СЮТ, бо їм просто не зручно туди добиратись, – сказала Аркуша.

У свою чергу опитані нами працівники каховських позашкільних закладів розповіли, що в самій ідеї реорганізації вони не бачать нічого поганого. Сумніви у них викликає інше: не прозорі дії керівництва міськради і самого управління освіти, недовіра чиновників від освіти до своїх підлеглих та відсутність у Каховці прозорих і чесних конкурсів на ті чи інші посади, що призводить до призначення заздалегідь визначених «своїх людей» на керівні місця.

– Не виключено, що керівником майбутнього Центру позашкільної освіти призначать якусь дуже далеку від цього, випадкову людину, а ми про якісь зміни будемо дізнаватися лише з газет і соцмереж, – пояснили співробітники СЮН, СЮТ і ЦДТ.

До речі, в сусідній Новій Каховці заклади позашкільної освіти об’єднали ще наприкінці 2018 року. Тамтешні СЮН, СЮТ і Центр спорту, туризму і екскурсій «Данапріс» приєднали до Будинку дитячої творчості. Тоді це викликало чималий резонанс у місті і занепокоєння співробітників цих закладів. Щоправда, тепер начальниця відділу освіти Новокаховської міськради Лілія Микитенко стверджує, що тією реформою вони залишились задоволені.

– Об’єднання всіх закладів в одне призвело до більш раціонального використання бюджетних коштів. Ми звільнили одну будівлю і передали її місту, провели ремонт приміщень СЮТ, а зараз плануємо капремонт системи опалення Будинку дитячої творчості. Скоротились і штати. Частина людей вийшла на пенсію, іншим допомогли з працевлаштуванням, а колишні директори закладів очолили гуртки за своїми напрямками, – пояснила Лілія Микитенко. – Більш зручно стало й для самих дітей. Якщо раніше їм доводилось приїжджати на заняття до СЮН, СЮТ, центру «Данапріс» або БДТ, то тепер керівники гуртків самі виїжджають на заняття до Маслівки, Дніпрян, Корсунки, Таврійська та інших населених пунктів нашої громади. Це призвело до збільшення кількості дітей, охоплених позашкільною освітою.

Олег БАТУРІН.

На фото: вихованці каховського Центру дитячої творчості є постійними учасниками обласних і всеукраїнських заходів.

Tags:

Тобі також сподобається:

Новокаховська єпархія долучилась до ліквідації наслідків пожежі
Депутатська група «Нам тут жити» виконала обіцяне по виділенню коштів

Останні новини

Меню