У Херсоні пройшла презентація всеукраїнського проєкту «Крим – це Україна» (відео)

  1. Головна
  2. Культура
  3. У Херсоні пройшла презентація всеукраїнського проєкту «Крим – це Україна» (відео)
КультураОбластьПодії
Перегляди: 313

Сьогодні, 3 липня, у кризовому медіа-центрі міста Херсон відбулася презентація всеукраїнського проєкту «Крим – це Україна».

Спікерами виступили засновники ресурсу – заступник голови Херсонської ОДА Андрій БОГДАНОВИЧ, головний редактор літературно-художнього, публіцистичного видання «Кримська світлиця» Андрій ЩЕКУН і голова громадської організації «Євромайдан-Крим» Сергій МОКРЕНЮК.

«Крим – це Україна» – просвітницький Інтернет-проєкт, у якому зібрані десятки документів з історії суспільства, культури, науки, спорту Кримського півострову. Мета – продемонструвати багатовіковий і багатоаспектний зв’язок між Кримом та материковою Україною, який намагається дискредитувати російська пропаганда.

Андрій БОГДАНОВИЧ коротко розповів історію створення сайту: «Сергій Мокренюк [один з засновників] на той момент працював у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій, приїжджав до Херсонської області з робочим візитом і подав ідею створення такого ресурсу.

Херсонська обласна державна адміністрація активно підтримала ініціативу. Ми вирішили, що у Херсонському обласному державному архіві мають бути документи, які б підтверджували тісний зв’язок. Тому що Херсонщина, яка межує з півостровом, має найбільший обсяг документів саме з цієї теми».

Також Андрій БОГДАНОВИЧ висловив вдячність голові Державної архівної служби України Анатолію ХРОМОВУ, який підтримав створення такого Інтернет-ресурсу та доручив підпорядкованим службі архівам підготувати відповідні документи для їх розміщення на сайті.

«Це інформаційний продукт, якій фактично посилює наші позиції, зміцнює інформаційний простір, розвінчує міфи російської пропаганди і дає можливість українським журналістам зануритися у інформацію [пов’язану з Кримом], професійно висвітлювати питання на цю тему. Це не тільки боротьба за інформаційний простір, а ще й допомога для журналістів: щоб вони могли бути обізнаними в питаннях щодо Криму», – зазначив у своєму виступі Андрій ЩЕКУН.

У рамках презентації Андрій ЩЕКУН передав 100 комплектів газети «Кримська світлиця» у користування Державному архіву Херсонської області й місцевим бібліотекам.

«Це те, що необхідно ЗМІ. Це те, що необхідно тим, хто працює у сфері культури, хто працює з дітьми. Тому що тут [на сайті] знаходяться виключно матеріали, що є першоджерелом інформації. Матеріали, що не мають суб’єктивного забарвлення: аналітика, дослідження, які зробили фахівці в різних галузях. Найважливіше – це те, що дає можливість самостійно робити висновки людям», – зазначив автор ідеї створення сайту Сергій МОКРЕНЮК. Також Мокренюк додав, що засновникам не вистачає часу: «Ми реально не встигаємо. Виявилося, що матеріалів така кількість, що з досить великим запізненням викладаємо матеріали на сайт».

Однією з гостей презентації стала очільниця Державного архіву Херсонської області Ірина Лопушинська. Директорка прокоментувала, як саме наповнюється ресурс: «Ми думали, як подавати сайт: чи розлого розповідати, що це за документи, чи давати коротку анотацію
і власне саму копію документу. Тому що будь-яка людина – від історика до пересічного громадянина – формує свою думку. А документ є першоосновою. Тому ми сканували документи у гарній якості, підписували фонд, номер, справу і давали анотацію. Ми не намагаємося відображати своє ставлення до події, ми даємо можливість людині самій оцінювати ситуацію».

На заході були присутні представники херсонської медіа-спільноти, які ставили питання стосовно подальшого розвитку сайту та фінансування проєкту.

Наразі на сайті розміщено більш ніж 200 публікацій на різні теми: від історії народів Кримського півострову до питань культурної спадщини таврійських земель. Наповнення ресурсу відбувається у тісній співпраці з Державною архівною службою України, газетою «Кримська світлиця» і залученням всіх, кому цікаве і не байдуже минуле, сьогодення і майбутнє Криму.

Всі, хто бажає поділитися інформацією щодо українського Криму, може надсилати матеріали на електронну пошту зазначену на сайті проєкту.

Tags:

Тобі також сподобається:

Ігор Палиця: Нам варто припинити стояти на колінах перед нашими іноземними позичальниками
У Херсоні зафіксовано новий випадок COVID-19

Останні новини

Меню