У Новій Каховці реалізується Нацстратегія управління відходами

  1. Головна
  2. Область
  3. У Новій Каховці реалізується Нацстратегія управління відходами
ОбластьПодії
Перегляди: 372

Про це Оnline НК розповіли у відділу комунального господарвства виконавчого комітету Новокаховської міської ради, що на Херсонщині.

Розпочався другий етап реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, затвердженої Кабінетом міністрів у листопаді 2017 року. В багатьох читачів виникне питання: “А чому ми нічого не чули про перший етап?”. І вони матимуть рацію. Етап цей виявився майже непомітним – принаймні, для “непрофесійного ока”.

Звісно ж, “непомітна робота” може бути хорошою ознакою… коли йдеться про злагоджений механізм. Інша річ, коли такий механізм лише створюється, а правила, за якими він має діяти, – лише формуються.

В результаті українці таки повинні навчилися перетворювати відходи на доходи. До 2030 маємо зробити чимало.

Перший етап реалізації стратегії припав на 2017-2018 роки, другий – розрахований на 2019-2023-й, третій – на 2024-2030-й.

Втілення стратегії на практиці має до 2023 року серед іншого забезпечити збільшення частки населення, яке збирає побутові відходи роздільно, принаймні до 23%. До 2030-го ці показники повинні зрости до відповідно до 50%.

Для досягнення мети необхідно:

  • зменшити обсяг захоронення ТПВ шляхом їх сортування та відправлення на подальшу переробку;
  • створити умови для сортування ввідходів на стадії збору шляхом придбання спеціальних контейнерів для їх роздільного накопичення.

Що ж до реалізації Стратегії-2030 на практиці, то судити про неї можемо, приміром, за подіями у своєму місті.

В місті Нова Каховка впроваджено роздільну систему збирання окремих компонентів твердих побутових відходів. Встановлено контейнери для збирання «Вторинної сировини» (сині) та «ПЕТ-відходів» (жовті контейнери-сітки). В наявності розставлені на сміттєвих майданчиках 324 контейнери, з них 56 – сітка.

Згідно укладеного договору приймання, сортування, пакування та відправлення на переробку пластикових пляшок забезпечує підприємство ТОВ «Обласне виробниче заготівельне підприємство Херсонвторресурси». Збирання вторинної сировини здійснює КП «НК Екосервіс», яке рішенням виконавчого комітету Новокаховської ради № 125 від 21.04 2015 року визначене виконавцем послуг із збирання та вивезення побутових відходів на території м. Нова Каховка.

Всього за 2019 рік комунальним підприємством було видалено 93 тис. 732,0 м3 відходів.
Протягом 2019 року з місцевого бюджету профінансовано додаткове придбання 41 контейнера для збору ТПВ загальною вартістю 199,0 тис.грн. та 1 сміттєвозу для обслуговування мешканців смт. Дніпряни вартістю 1 млн. 349,4 тис.грн.

При плануванні міського бюджету на 2020 рік були передбачені кошти щодо належного поводження з побутовими відходами, а саме для оновлення матеріально-технічної бази (спецавтотранспорту та контейнерного парку).

Протягом 1 кв. 2020 року вже придбано 1 сміттєвоз зі змінною системою кузовів вартістю 1 млн. 450,0 тис.грн. та 10 спецконтейнерів до нього загальною вартістю 500,0 тис.грн. Ці яскраві багатовмісні кузови-контейнери для збору великогабаритного сміття вже встановлені на оновлених сміттєвих майданчиках на вулицях міста.

На благоустрій 9 сміттєвих майданчиків у 1 кварталі поточного року вже використано 523,97 тис. грн. Ці роботи будуть продовжені у подальшому відповідно передбачених коштів.

Та за будь-яких умов у питанні управління відходами та їх роздільного збирання вирішальну роль відіграє особисте ставлення кожного з нас до проблеми сортування.

За висновками фахівців тільки сортування може зменшити до 40% кількість сміття, що йде на звалище і, тим самим, призведе до покращення екологічного стану.

Головне, що треба пам’ятати: змішані відходи – це сміття, роздільно зібрані відходи – це ресурси, з яких можна виробити нові корисні речі.

Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, то станемо жити чистіше, а отже, краще.

 

 

 

 

Tags: , , ,

Тобі також сподобається:

За численні крадіжки мешканець Нової Каховки проведе за гратами 3,5 роки
СБУ викрила чергове виробництво контрафактних дезінфекторів

Останні новини

Меню