Стало відомо, коли ЦВК оголосить вибори у 184-му окрузі з центром у Новій Каховці

  1. Головна
  2. Події
  3. Стало відомо, коли ЦВК оголосить вибори у 184-му окрузі з центром у Новій Каховці
ПодіїОбластьПолітика
Перегляди: 1K

Центpальна вибopча кoмісія має пpизначити вибopи на 184 вибopчoму oкpузі з центром у Новій Каховці, який звільнився після oбpання Ігopя Кoлихаєва Хеpсoнським міським гoлoвoю, на 28 беpезня 2021 poку.

Народний депутат, член групи “За майбутнє” Ігор Колихаєв переміг у другому турі виборів мера Херсона, набравши 34 125 голосів (63,6%); його опонент Володимир Сальдо посів друге місце з 18 135 голосами (33,8%), повідомляє Online НК з посиланням на Pух ЧЕСНO.

Колихаєва обрали до Верховної Ради 2019 року в мажоритарному окрузі №184, що в Херсонській області (центр – Нова Каховка). Народний депутат не може поєднувати парламентську діяльність з роботою, зокрема, в органах державної влади та місцевого самоврядування, тож Колихаєв муситиме скласти депутатський мандат. Це означає, що ЦВК оголосить проміжні вибори нардепа у 184-му окрузі.

Ігор Колихаєв, якого обрали міським головою та який остаточно вирішив обійняти цю посаду, повинен подати заяву про складення депутатських повноважень. Якщо депутат не зробив цього до офіційного вступу на посаду мера, він повинен зробити це протягом 20 днів з моменту вступу, як того вимагає ч. 3 ст. 78 Конституції України.

На підставі такої заяви парламентарія регламентний комітет Верховної Ради реєструє проєкт постанови про дострокове припинення його повноважень, який ВРУ в сесійній залі повинна підтримати простою більшістю голосів – 226.

Відповідно до ч. 6 ст. 16 закону про вибори нардепів, ЦВК повинна призначити проміжні вибори у вакантному окрузі не пізніш як у 10-денний строк з дня отримання відповідного документа про дострокове припинення повноважень депутата від цього округу (такий документ повинен надати Апарат ВРУ після того, як парламент своїм голосуванням позбавить нардепа мандата).

Раніше не існувало строгих часових обмежень щодо проведення довиборів в округах – у законі про вибори нардепів лише було зазначено, що вони відбуваються в останню неділю 60-денного строку з дня опублікування ЦВК рішення про їх призначення. Проте після внесення Верховною Радою змін до виборчого законодавства в липні цього року такі обмеження з’явилися: тепер проміжні вибори можуть відбуватися лише двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня (ч. 6 ст. 16 закону про вибори нардепів).

Таким чином, найближча можлива дата проведення довиборів в 184 окрузі – 28 березня 2021 року. При цьому виборчий процес (реєстрація кандидатів, агітація тощо) повинен розпочатися за 60 днів до дня виборів, тобто 27 січня. Отже, ЦВК може ухвалити рішення про призначення довиборів у трьох округах найпізніше 25-26 січня 2021 року.

Tags:

Тобі також сподобається:

У Херсонській ТВК назвали дату першої сесії нової каденції міської ради
Керівництво поліції Херсонщини взяло участь у відзначенні Дня Гідності та Свободи

Останні новини

Меню