Депутат пропонує додаткове джерело коштів для лікування онкохворих

  1. Головна
  2. Економіка
  3. Депутат пропонує додаткове джерело коштів для лікування онкохворих
ЕкономікаПодіїПолітика
Перегляди: 242

Десяту частину акцизного податку на тютюн та тютюнові вироби спрямувати на фінансування заходів із запобігання та лікування онкологічних захворювань – з такою пропозицією виступає депутат від групи «За майбутнє» Сергій Мінько. Він зареєстрував відповідний законопроект № 3137, яким пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу.

Як ідеться в пояснювальній записці до законопроекту, у держбюджеті на 2020 рік надходження від акцизного податку з вироблених в Україні тютюну та тютюнових виробів заплановані на рівні 57,04 млрд. гривень. Спрямування коштів від акцизу дозволить підвищити ефективність боротьби із онкозахворюваннями. У бюджеті нинішнього року на ці цілі закладено близько 2 мільярдів гривень, у той час, як мінімальна потреба становить понад 5 мільярдів гривень.

На сьогодні Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. За даними МОЗ України, в Україні налічується близько 1 млн. хворих на злоякісні новоутворення, з них близько 6 тис. дітей.

«Основною проблемою протиракової боротьби в Україні є низький рівень діагностики на ранніх стадіях, через що дуже поширеними є випадки виявляння хвороб у занедбаних формах, коли надати ефективну допомогу та забезпечити стійке одужання хворого практично неможливо. Рівень онкологічної допомоги населенню України не відповідає реальним потребам і сучасним вимогам. Лише 68% первинних хворих охоплені спеціальним лікуванням, одна з причин – його висока вартість. Така жорстока дійсність підтверджує гостру потребу щодо визначення окремого джерела фінансування заходів з попередження та лікування онкологічних захворювань, рівень асигнувань якого визначався законодавством», – наголошує депутат.

Тобі також сподобається:

В Каховке снова решали судьбу «Легендарной тачанки» (видео)
Афера на 12 миллионов: в школы Херсонской области скупали снятые с производства ноутбуки

Останні новини

Меню