Херсонському літературному музею подарували альбомом з краєвидами Херсона

  1. Головна
  2. Події
  3. Херсонському літературному музею подарували альбомом з краєвидами Херсона
ПодіїКультураХерсон
Перегляди: 1K
Не зважаючи на ремонт, до #Літмузей_Херсон завітали гості з чудовим подарунком — альбомом з краєвидами Херсона початку ХХ століття! Як не пригадати, що з часу заснування Херсонського музею стало доброю традицією поповнювати його фонди дарунками благодійників. До речі, у 2020 році Херсонський обласний краєзнавчий музей відзначає 130-річчя від дня заснування. Тому співробітникам музею було особливо приємно отримати цінний подарунок від херсонця Євгена Сліпця до цієї ювілейної дати. Тим більше, що Євген викупив альбом на аукціоні, витримавши конкуренцію з боку колекціонерів.
На питання, що спонукало Євгена зробити такий дорогий подарунок музею, чоловік розповів:
«Моє дитинство пройшло в стінах краєзнавчого музею. Я був членом історичного гуртка, яким керував відомий у Херсоні краєзнавець, колекціонер Віктор Броніславович Пиворович. Завдяки його уважному ставленню до нас, хлопчаків, цікавим розповідям, захоплюючим подорожам у світ історії музей став для мене другим домом. Цей подарунок наша сім’я робить музею в пам’ять чудової людини і ентузіаста!».
Невеличкий за розміром альбом містить 57 фотокарток, зроблених у 1908-1911 роках у нашому місті невідомим чоловіком. Аналізуючи матеріали з історії Херсона вдалося з’ясувати, що ця людина скоріш за все служила медпрацівником у Херсонській губернській лікарні і була фотографом-любителем., На світлинах можна легко впізнати будинок портового управління, тюремного замку та губернської лікарні. Також ми бачимо порт, краєвиди Дніпра, Перебойні та фотопортрети херсонців. На жаль, тільки під деякими з фотографій є анотації, які не дуже деталізовані. Наприклад, поруч із зображенням двох невеликих охайних хаток написано: «Мой домик со стороны двора» та «Мамина хибарка» і дата 1910 рік, але не вказаний район міста. Тому нам залишається тільки здогадуватися, де саме мешкав автор цих фотографій — на Воєнному, Забалці чи деінде? Не зважаючи на це, дарунок і справді безцінний для дослідників, адже на відміну від знімків, зроблених у фотоательє, ці світлини з альбому добре відображають повсякденне життя херсонців, їхній побут і ті куточки міста, які не знайдеш на дореволюційних листівках.
Приємно було і те, що Євген завітав до музею не один , а з доньками Марією і Софією. Дівчатка, виховані в традиціях шанобливого ставлення до історії, з цікавістю подивилися виставки Літературного та краєзнавчого музеїв, та пообіцяли розглянути пропозицію прийти у майбутньому працювати до музею!

Tags: , ,

Тобі також сподобається:

Керівництво ОДА звернулось до народного депутата по допомогу
Почему херсонцы проголосовали «за» Игоря Колыхаева

Останні новини

Меню