«Мельпомена Таврії» змінює формат

  1. Головна
  2. Події
  3. «Мельпомена Таврії» змінює формат

Попри карантин, «Мельпомена Таврії», вже 22-га від початку заснування, таки буде. У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша заявили, що зараз посилено готуються до театр-фесту. Він буде не таким тривалим, як зазвичай, і розрахований всього на чотири дні – 10-13 вересня. Зате матиме особливості, пише сайт Новий День.

«Мельпомена» просто неба» — це офіційний слоган цьогорічного фестивалю. Ніяких критих сцен і приміщень! Як пояснюють організатори, задумка така, що всі, як одна, вистави, включені у програму, гратимуться на чистому повітрі. Відомо, що серед фестивальних локацій точно будуть «Лісовий театр» і «Театральний дворик».

-«Мельпомена» просто неба. Ми ж говоримо, що колись, дуже давно, театр народився на повітрі, з вуличних свят. І от сьогодні, завдяки коронавірусному карантину, він знову вийде на вулицю, — розповів генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Через карантинні обмеження «Мельпомена» цьогоріч не буде міжнародною. Херсон прийматиме лише українських акторів. Очікується до десяти театрів. Свою участь у фестивалі вже підтвердили Маріуполь, Одеса, Миколаїв, Київ. До речі, знаменитий столичний «Дикий театр» обіцяє привезти своїх коронних «Кайдашів 2.0». Ну а організатори вже ламають голову, де і яким коштом розмістити гостей і як виконати їхні вимоги. Адже з фінансуванням цьогоріч особливі складнощі. Обласна і міська ради підтримати театральний фест не зможуть, десятки мільйонів пішли на протидію коронавірусу. Втім, у театрі не журяться, адже «Мельпомена Таврії» завжди проходила завдяки меценатам.

Херсонський театр ім. М. Куліша під час фестивалю покаже свою гучну виставу з Шекспіром «Сон літньої ночі». Це імерсивна постановка, яка вже вразила херсонців. Тож доречно показати її і гостям з інших регіонів. Найцікавішим обіцяє бути початок театр-фесту. «Мельпомена» традиційно стартуватиме з карнавалу, але якого! Це буде дійство на воді!

-Як ви розумієте, «Мельпомена Таврії» не може бути без карнавалу. Але хочемо зробити його на Дніпрі. З набережної глядачі побачать плавзасоби, всі, власників яких нам вдасться умовити. На них із дотриманням дистанції посадимо учасників. Водний парад пройде від «Арестанки» до морпорту. Ми подумали, що це «прикольно» і тепер думаємо, як ідею реалізувати, — розповів Олександр Книга.

Залишилося тепер тільки домовитися з погодою, щоб не вередувала під час фестивалю. Організатори сподіваються, що початок вересня принесе тепло без дощів.

Марина САВЧЕНКО.

Tags:

Тобі також сподобається:

У Херсоні поліція перевірила підозрілий предмет в під’їзді багатоповерхівки
В Новій Каховці виділили 1,5 млн грн на дорожні роботи та техніку для ШЕУ

Останні новини

Меню