Українці з Криму зможуть отримувати свідоцтва про народження дітей на Херсонщині

  1. Головна
  2. Події
  3. Українці з Криму зможуть отримувати свідоцтва про народження дітей на Херсонщині
ПодіїПолітика
Перегляди: 280

На Херсонщині кримчани зможуть отримувати документи про народження дитини українського зразка.

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №3713, що дасть змогу жителям тимчасово окупованого Криму отримувати документи про народження дитини українського зразка в адміністративному порядку, без проходження тривалої судової процедури.

Співавтором законопроєкту є народний депутат від групи «Партія «За майбутнє», голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець.

«У 2018 році у так званий «Закон про реінтеграцію Донбасу» була внесена норма, яка дозволяла оформлювати документи про народження і смерть, які відбулися на окупованих територіях Донбасу, без судової тяганини. Втім, для окупованої території Криму аналогічна норма прийнята не була», – зазначив він.

Законопроєкт покликаний виправити цю ситуацію та надати можливість кримчанам отримувати документи про народження дітей не в судовому, а в адміністративному порядку.

Дмитро Лубінець також зазначає, що існування виключно судового механізму призводить до того, що не більше 37% дітей, які народилися в окупованому Донбасі, і лише 13,5%, народжених в окупованому Криму, мають свідоцтва про народження українського зразка.

Tags:

Тобі також сподобається:

На Херсонщине стали доступны для туристов два маяка (фото)
Посадовець на Херсонщині вимагала хабар у 1000 доларів США

Останні новини

Меню