Рада хоче знизить ПДВ на сільгосппродукцію

  1. Головна
  2. Україна
  3. Рада хоче знизить ПДВ на сільгосппродукцію
Україна
Перегляди: 270

Верховна Рада може знизити ПДВ на окремі види агропродукції з 20% до 14%, щоб мотивувати перекупників платити податки в повному обсязі. Відповідний законопроєкт № 3656 знаходиться на розгляді комітетів ВР, greenpost.press.

Про що зазначають автори законопроєкту? На їхню думку, прийняття закону сприятиме залученню інвестицій, оновлення основних фондів агропідприємств, підвищенню конкурентоспроможності українського АПК.

Крім того, зниження податкового навантаження призведе до здешевлення готової продукції для кінцевого споживача. Зокрема, законопроєкт пропонує знизити ставку до 14% на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Своєю чергою, за даними ЗМІ, близько 30-40% ринку зерна в Україні працює в «тіні». Реалізація продукції по не безготівковим розрахунком дозволяє обходити сплату ПДВ. Всілякі схеми й так звані «скручування» обходяться держбюджету в десятки мільярдів гривень.

Автори зазначають, що тих, хто працює легально, законопроєкт не торкнеться: надходження, витрати, кредитні зобов’язання по ПДВ в більшості випадків залишаться без змін.

Прибутковість вирощування соняшнику, ріпаку або кукурудзи, а також сальдо доходів бюджету також залишаться колишніми. При цьому переробні підприємства зможуть економити до 6% на закупівлю продукції шляхом менших податкових зобов’язань виробника.

Нагадаємо, Зеленський пообіцяв фермерам пільгові умови купівлі землі.

Tags:

Тобі також сподобається:

Спортивный клуб «Продэксим» присоединился к благотворительной акции (видео)
Негативний вплив пандемії COVID-19 і карантинних заходів може бути глибшим

Останні новини

Меню