Всеукраїнський референдум повинен остаточно закріпити те, що українська сільськогосподарська земля має належати виключно громадянам України

Всеукраїнська Аграрна Рада вважає визначним досягненням те, що початкова редакція законопроєкту №2178, яку розробив та запропонував уряд Гончарука в інтересах аграрних латифундій, транснаціональних фінансових спекулянтів та яка вела до знищення середніх і малих аграріїв, була кардинально видозмінена.

Ключові положення схваленого Верховною Радою України законопроєкту 2178-10 відповідають вимогам середніх і малих аграріїв, що були затверджені членами ВАР влітку минулого року.

1.Концентрація землі с/г призначення в одних руках знижена з 214 тис. га. до 10 тис. га.
Хоча ВАР пропонувала встановити максимальну допустиму концентрацію на рівні 5 тисяч гектарів.

2. У повній відповідності до пропозицій ВАР те, що з 2024 року буде дозволено купувати земельні ділянки с/г призначення виключно громадянам України та юридичним особам, заснованим громадянами України, а також державі та територіальним громадам.

3. Іноземні фізичні і юридичні особи отримають право купувати сільськогосподарські землі лише у випадку, якщо таке рішення буде схвалено на Всеукраїнському референдумі.

Зі свого боку, ВАР пропонувала внести зміни до Конституції України, які заборонили б іноземцям володіти в Україні земельними ділянками с/г призначення. Для внесення таких змін також необхідно провести Всеукраїнський референдум, на якому буде схвалене відповідне рішення.

4. Обіг земель сільськогосподарського призначення розпочнеться у другому півріччі 2021 року, що дозволить як державі, так і аграріям підготуватися до реалізації цієї реформи, а не у вересні поточного року, як пропонувалося спочатку.

5. З 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року встановлений перехідний період, протягом якого право на набуття у власність земельних ділянок надається виключно фізичним особам – громадянам України, з обмеженням до 100 гектарів землі на одну фізичну особу.

Абсолютно ідентичну пропозицію подавала ВАР, але на термін у 3 роки та з концентрацією землі не більше 500 гектарів на одну фізичну особу.

6. З огляду на поточну економічну кризу, в Україні та всьому світі заборонено продавати земельні ділянки с/г призначення державної та комунальної форми власності.

Разом з тим необхідно зазначити, що абсолютно всі вищенаведені зміни були внесені в законопроєкт лише після того, як країну сколихнули масові протести аграріїв, а також економічна та політична криза, викликана масштабним поширенням нової коронавірусної інфекції COVID-19.

Разом з тим, цілком очевидним є те, що лобісти аграрних олігархів не залишать спроб внести зміни до законодавства, або створити «лазівки» для того, щоб, використовуючи дешеве іноземне фінансування, викупити величезні масиви землі, створити в Україні земельні латифундії і видавити середніх і малих аграріїв з оброблюваної ними землі.

Сьогодні перед аграріями України стоять нові виклики – боротьба за проведення Всеукраїнського референдуму, а також протидія впровадженню «ліберального» ринку землі, не дивлячись на пропаганду, яку обов’язково розгорнуть його прихильники.

Всеукраїнський референдум повинен остаточно закріпити те, що українська сільськогосподарська земля має належати виключно громадянам України.

Tags: ,

Тобі також сподобається:

В Херсонской области после смерти медсестры на изоляцию отправили 130 ее коллег
Ігор Колихаєв: Наступ коронавірусу має нас об’єднати

Останні новини

Меню