Всі медики, які ризикують через епідемію, мають отримати доплати, – група «За майбутнє»

  1. Головна
  2. Блоги
  3. Всі медики, які ризикують через епідемію, мають отримати доплати, – група «За майбутнє»

Медики, які борються проти коронавірусу, за березень матимуть збільшену втричі платню, – таку гучну заяву днями зробило Міністерство охорони здоров’я.

Утім, у зверненнях до народних депутатів медики зазначають: у переліку посад (замість тексту документа) не включили медиків екстреної допомоги, а ще медсестер та лікарів приймальних відділень, фельдшерів і молодший персонал первинної ланки меддопомоги, які здійснюють забір біологічних матеріалів і які входять до складу мобільних груп, котрі, окрім, іншого, контролюють епідеміологічну ситуацію.

«Парадоксально, та натомість у міністерському переліку претендентів на отримання більшої винагороди – неіснуючий в українських реаліях «екстрений медичний технік». Окрім того, дивує, чому доплата повинна бути лише за пацієнтів, у яких підтверджений коронавірус? Адже, згідно із іншим міністерським циркуляром, пацієнтів з легким перебігом захворювання, що має ознаки ГРВІ, лікарі повинні залишати лікуватися в домашніх умовах та не проводити їм тести на COVID-19», – наголошує у своєму дописі на Facebook народна депутатка Ірина Констанкевич.

На проблему звертають увагу також співголова депутатської групи «За майбутнє» Тарас Батенко та інші народні обранці від групи.

Навіть не фахівцю зрозуміло, що зважаючи на особливий страх людей за своє здоров’я в нинішніх умовах, і проаналізувавши навіть кількість викликів екстреної допомоги, які зросли у кілька десятків разів за час карантину, і сімейні лікарі, і бригади екстреної допомоги, і медики у сільських ФАПах та амбулаторіях в особливій зоні небезпеки.

Досі без відповіді залишається і питання: а з якого бюджету медикам доплачуватимуть за лікування хворих на коронавірус? Чому досі не затверджений механізм фінансування цих доплат, – наголошують депутати.

Відтак, група «За майбутнє» скерувала звернення до уряду з проханням включити до переліку медичних працівників екстреної медичної допомоги (лікарів, фельдшерів і медсестер), клінічних та рентгенлаборантів, медсестер і лікарів приймальних відділень, фельдшерів і молодшого медичного персоналу первинної ланки медичної допомоги (фельдшерських амбулаторних пунктів), фельдшерів і лікарів аварійно-рятувальних підрозділів (пошуково-рятувальних груп), а також термінового затвердити механізм фінансування зазначених доплат, який би передбачав їхню виплату без зволікань та за рахунок коштів державного бюджету, а також всім медичним працівникам, які контактували як з підтвердженими хворими на коронавірусну хворобу COVID-19, так і з особами, у яких вона підозрюється.

Tags:

Тобі також сподобається:

Представники благодійного фонду передали засоби захисту новокаховським лікарям
Благодійний фонд Ігоря Колихаєва допоміг районній лікарні

Останні новини

Меню