Зарплати працівників позашкілля – нижчі за мінімальні

  1. Головна
  2. Економіка
  3. Зарплати працівників позашкілля – нижчі за мінімальні

Уряд повинен виправити соціальну диспропорцію, пов’язану із заробітними платами працівників дошкільних і позашкільних навчальних закладів. Крім цього, позашкільна освіта повинна бути в числі урядових пріоритетів. На цьому під час брифінгу у Верховній Раді наголосила народна депутатка від групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

Парламентар нагадала: у 2017 році законодавством було визначено умови підвищення оплати праці для освітян. Але не внесено низку змін у документи, які стосуються дошкільної і позашкільної освіти. Тому на працівників цих закладів підвищення не поширилося.

«Позашкільна освіта – це той великий сегмент, який в сучасних українських реаліях отримує найменше підтримки від держави. І найбільша проблема – відсутність фінансування. В умовах децентралізації місцева влада не має можливості підтримувати заклади позашкільної освіти, вони закриваються. Інша проблема – соціальна, коли працівники позашкілля отримують мізерні зарплати», – сказала Ірина Констанкевич.

Депутатка навела приклад: зарплата, яку отримує керівник гуртка, в середньому – від 3 800 до 4 500 грн.

«Група народних депутатів, які входять до об’єднання «За майбутнє», запропонувала законопроект № 2180, який дає можливість врегулювати питання соціального забезпечення для працівників дошкілля і позашкілля. Вимагаємо, щоб уряд дослухався до пропозицій та виправив цю соціальну диспропорцію», – сказала вона.

Tags: ,

Тобі також сподобається:

В Херсоні заплановано проведення восьми фестивалів
Благодійники привітали жінок Новії Каховки

Останні новини

Меню