Екс-керівники держави зробили гучне звернення про ринок землі в Україні

  1. Головна
  2. Звернення
  3. Екс-керівники держави зробили гучне звернення про ринок землі в Україні
Звернення
Перегляди: 256

Екс-президент України Леонід Кравчук, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз та екс-прем’єр Вітольд Фокін звернулися до чинної влади із вимогою поставити на всеукраїнський референдум питання щодо відкриття ринку землі в Україні. Свою позицію вони пояснили у відкритому листі.

В листі зазначається, що перетворення сільськогосподарських земель у товар «суперечить логіці і змісту Конституції України». Колишнє керівництво країни заявляє, «що зміна відносин власності в інших галузях економіки уже привела до її фактичного знищення, до інших трагічних наслідків. Ще стрімкіша деградація країни може статись після реалізації намірів влади щодо землі».

Водночас повідомляється, що світовий досвід і сучасні тенденції щодо організації аграрного виробництва свідчать про єдино прийнятний для України та ефективний метод використання державної власності на землю з широким застосуванням орендних відносин.

За словами авторів, чинна влада «лише вдає, що враховує застереження протестувальників», які виступають проти перетворення землі на товар. До того ж, ситуація може розвиватися не прогнозовано, трагічно для країни, ризиковано для влади, шкідливо і для міжнародної ситуації.

«З огляду на це слід тверезо оцінювати стан речей, відстоювати інтереси держави при здійсненні реформ, не впадати в ейфорію щодо перемін, вигідних швидше зарубіжним партнерам, а не Україні (договір про ДНЯЗ, втрата акваторії біля о. Зміїний, «безвіз», квоти на експорт товарів…)», — йдеться у листі.

По матеріалам agropolit.com

Tags:

Тобі також сподобається:

Херсонщині потрібні 4 мільярди доларів — нардеп
На Херсонщині юридичні послуги від фонду для селян безкоштовні

Останні новини

Меню